HOME HIGHGENIC BLOG EV TEMİZLİĞİNİ HIZLANDIRACAK İPUÇLARI

EV TEMİZLİĞİNİ HIZLANDIRACAK İPUÇLARI

Pek çok kişinin zor olduğu ve vakit aldığı için yapmaktan hoşlanmadığı ev temizliği işini kolay hale getirmek aslında mümkündür. Uygulaması basit ancak etkili yöntemlerle temizliğe ayırdığın zamanı ve enerjiyi azaltabilirsin. Evinizi uzun süre hijyenik tutacak hızlı ve periyodik temizlik tüyoları için aşağıdaki başlıklardan oluşan bu yazıyı okumaya devam etmelisin.

  • Ev Temizliğini Pratik Hale Getirmek İçin Ne Yapılmalı?
  • Ev Temizliğine En Az Kullanılan Odadan Başlayın
  • Ev Temizliğine En Az Kullanılan Odadan Başlayın
  • HighGenic Ürünleriyle Temizliği Daha Kolay Hale Getirin

Ev Temizliğini Pratik Hale Getirmek İçin Ne Yapılmalı?

Pratik ev temizliği için genelden detaya doğru hareket etmen gerekir. Etkili sonuçlar elde etmek için de odanın üst bölümlerinden alt kısımlarına doğru ilerlemelisin. Ev hijyenini etkili ve kolay hale getiren temel  temizlik tüyoları ise şöyledir:

  • Dağınıklığı toplamalı, çöpleri ayırmalı ve kullanmadığın eşyaları bağışlamalısın.
  • Pratik ev temizliği için doğru ürünleri kullanmalısın.
  • Temiz paspas, bez, kova kullanarak tek seferde daha etkili sonuçlar alabilirsin. 
  • Temizlik amaçlı kullandığın çamaşır ve bulaşık makinesi gibi beyaz eşyaların periyodik bakımını uygun ürünlerle yapmalısın.
  • Zorlu kirlerle vakit kaybetmemek için üzerlerine deterjan püskürttükten sonra bir süre beklemelisin.

Ev Temizliğine En Az Kullanılan Odadan Başlayın

Ev temizliği işine en az kullandığın odadan başlamak enerjini etkili bir şekilde harcamanı kolaylaştırır. Evin az kullanılan bölümlerinde genellikle çok eşya bulunmaz. Daha az kirlenen bu kısımları hızlı bir şekilde temizleyebilirsin. Ayrıca temizliği hızlıca tamamlanan bir oda, motivasyonunun artmasına da yardımcı olur. Artan motivasyonla evin diğer kısımlarını daha enerjik bir şekilde temizleyebilirsin. 

Bir odanın temizliğine başlamadan önce perdeleri çamaşır makinesine koymalısın. HighGenic Narsprin Çok Amaçlı Temizleyici ile perdeler yıkanırken duvar ve cam temizliğine başlayabilirsin. HighGenic Silikonlu Temizleyici ürününü toz almak için kullanarak kirlenmeyi geciktirebilirsin. Çok amaçlı temizleyiciler arasında yer alan bu özel ürün, anti-statik etkili formülü sayesinde tozlanmayı geciktirir. Toz almayı tamamladıktan sonra koltukları ve sandalyeleri silebilirsin. Son olarak halı ve zemin temizliği yapabilirsin. HighGenic Yüzey Temizleyici ürününü yer temizliğinde tercih edebilirsin. Yüzey temizleyicinin hoş kokusu sayesinde temizliğin etkisini daha uzun süre hissedebilirsin. 

Ev Temizliğine En Az Kullanılan Odadan Başlayın

Temizlik tüyoları arasında evin en çok kullanılan banyo, mutfak ve antre gibi bölümlerini temizliğin son kısmına bırakmak da yer alır.  Temizlik esnasında kirli suyun boşaltılması benzeri amaçlarla da kullanılacağı için bu bölümlerle en son ilgilenmen sana zaman kazandırır. 

HighGenic Aktif Köpük Fırın Ocak Mangal Aspiratör ile fırın, ocak ve aspiratörde oluşan zorlu yağ lekelerini kolayca uzaklaştırabilirsin. Son aşamada mutfak ve banyoya girdiğinizde zorlu lekeleri ovmadan kolayca silebilmek için ev temizliği işine başlamadan önce inatçı kirlerin üzerine aktif köpük gibi ürünleri uygulayabilirsin. Böylece siz evin diğer kısımlarını temizlerken deterjan lekelere nüfuz eder ve daha bir pratik ev temizliği yapma imkanı sağlar.  HighGenic Aktif Köpük Mutfak ürünüyle mutfak tezgahı, evye gibi alanlarda oluşan günlük kirleri temizleyebilirsin. HighGenic Derz Temizleyici ile banyoda arzu ettiğin görüntüye fayanslara zarar vermeden ulaşabilirsin. HighGenic Hijyen Sihirbazı formülündeki çamaşır suyu yardımıyla klozet, lavabo ve küvette etkili temizlik ve hijyen elde edebilirsin.

HighGenic Ürünleriyle Temizliği Daha Kolay Hale Getirin

HighGenic Sirkelim gibi çok amaçlı temizleyicileri tercih ederek tek ürünle evin farklı bölümlerini temizleyebilirsin. HighGenic Narsprin gibi ekonomik boy seçeneği de bulunan çok amaçlı temizleyicileri tercih ederek ev ekonomisine katkıda bulunabilirsin.

HighGenic Leke Çıkarıcı yardımıyla renkli döşemeli mobilyalardaki ve halılardaki lekeleri daha hızlı bir şekilde çıkarabilirsin. HighGenic Mobilya ve Ahşap Temizleyici Sprey ile mobilyalarınızın ahşap kısımlarını zarar vermeden temizleyebilir ve daha parlak bir görünüm elde edebilirsin. HighGenic Fırçalı Leke Çıkarıcı sayesinde mobilya, halı ve perdeler üzerindeki kahve, çikolata, yağ ve ketçap gibi zorlu lekeleri kolayca temizleyebilir ve kendine daha çok zaman ayırabilirsin.

OTHER ARTICLES SEE ALL ARTICLES