HAKKIMIZDA

HighGenic® markası altında geliştirdiği ve ürettiği özgün ve yenilikçi ürünlerini tüketiciyle buluşturan 1K Kimya A.Ş., kendi öz sermayesiyle kurulmuş %100 yerli bir şirkettir. Kurulduğu 2010 yılından bu yana, milyonların tercih ettiği markası* ile kısa sürede sektörün öncü kuruluşları arasına girerek, başarılı bir girişimcilik örneği göstermiştir.

“Akıllı Temizlik” ve “Temizlik Doktorum®” sloganlarını yeni ürün tasarlarken ana rehber olarak gören 1K Kimya A.Ş., temizliği kolaylaştıran ve keyifli hale getiren çok fonksiyonlu, yeni ve farklı ürünler geliştirmektedir. Ürünlerimizin serüveni laboratuvar ortamında başlayarak, tonajlı üretim hatlarımızda üretilip, nihai tüketicilerimizin kullanımına sunulana kadar devam eder. Bugüne kadar markamıza ve ürünlerimize gösterilen teveccüh; bunun sonucu olarak da takip eden değil, takip edilen lider bir marka olabilmek en büyük gurur kaynağımız olmuştur.

Kimyager Sevginar Baştekin, aynı zamanda Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu 1K Kimya’da, bilgi birikimini ve tecrübesini, yönetimindeki Ar-Ge ekibiyle birlikte HighGenic® markası altında geliştirip, tüketicilerin kullanımına sunduğu “Silikonlu Temizleyici”, “Sirkelim Vegan Sirkeli Temizleyici”, “Aktif Köpük Serisi”, “Derz Temizleyici”, ilk yerli “Profesyonel Leke Çıkarıcılar”, özel tasarım “Fırçalı Leke Çıkarıcı”, “Leke Çıkarma Mendili” gibi özgün ürünler ve bu ürünlerde yaptığı sürekli iyileştirme ve geliştirme çalışmaları ile, HighGenic® markasını milyonların tercihi ettiği bir marka haline getirmiştir.

Peki, markamız neden HighGenic®? Çünkü, “Yüksek Kalite”, “Yüksek Kaliteye Uygun” demek. Çünkü; “Yüksek kalite, uygun fiyat, maksimum müşteri memnuniyeti” politikası ile ürettiğimiz ürünlerimizi, tüketicilerimizin kullanımına sunma amacımızda bize ışık tutuyor.

Özel ve Genel Temizlik Ürünleri, Çok Amaçlı Temizleyiciler, Hijyen Ürünleri, Yüzey Temizleyiciler, Endüstriyel Ürünler, Profesyonel Leke Çıkarıcılar, Oda ve Ortam Kokuları, Oto Bakım Ürünleri, Kişisel Temizlik ve Bakım Ürünleri kategorilerinde ürettiğimiz 50’den fazla (yaklaşık 150 çeşit ve ölçüde) türdeki evsel ve endüstriyel ürünümüz, halihazırda Discount (indirimli) marketlerde, ulusal ve yerel zincir marketlerin raflarında sürekli ve /veya insert ürünü olarak yer almaktadır. Tamamıyla yüksek teknoloji otomasyon sistemleri ile donatılmış fabrikamızda ürettiğimiz ürünler, halihazırda 81 ilde 30.000’den fazla alt noktada satılmakta ve nihai tüketiciye ulaşmaktadır. İhracat pazarında da emin adımlarla yürüyen şirketimiz, 25’den fazla ülkede distribütörlük sistemi ile büyümeye devam etmektedir.

Orta vadede gerçekleştirmeyi planladığımız stratejik hedeflerimiz arasında; ulusal piyasada elde ettiğimiz başarıyı arttırarak sürdürmek, diğer taraftan da HighGenic® markasını uluslararası bir marka haline dönüştürmek, yıllık ciromuz içerisinde en az %50’si kadar ihracat geliri elde etmek konularında çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.