ANA SAYFA HIGHGENIC BLOG BANYODA ARMATÜR TEMİZLİĞİ

BANYODA ARMATÜR TEMİZLİĞİ

Parıldayan banyo ve lavabo armatürleri, banyoyu çekici ve davetkâr hale getirir. Su lekelerinden ve sabun artıklarından arınmış parlak muslukların keyfini ancak uygun şekilde bakımını ve temizliğini yaptığında çıkarabilirsin.  Diğer yaşam alanlarının aksine banyolar günlük kir, toz ve lekelere çok daha fazla maruz kalır. Lavabo, tuvalet, küvet ve duş armatürleri gibi yüzeyler bakteri, su birikintileri, sabun köpüğü, küf gibi birikimleri toplayarak daha büyük kir ve lekelere sebep olabilir. Bu nedenle düzenli banyo temizliğini takip etmek oldukça önemlidir.  

Banyo Armatürleri En Kolay Nasıl Temizlenir?

Banyoda kireç temizliği yapmak için; sirke, su, limon, karbonat karışımını tercih edebilirsin. Sirke ve limon asidiktir, bu nedenle asitler metal yüzey temizliği yaparken lekeleri ve pislikleri çıkarmaya yardımcı olur. Sirke ve su karışımının metal yüzey temizliği için uygun olduğundan emin değilsen, önce görünmeyen bir alanda test etmelisin. Farklı banyo yüzeyleri, daha hassas bir temizlik gerektirebilir. Yanlış kullanılan ürünler ve karışımlar yüzeylerin pürüzlü görünmesine ve bozulmasına neden olabilir. Metal yüzey temizliği yaparken bu ürünleri kullanmak zaman alıcı ve güvensiz olabilir. Ancak banyo armatürleri için özel olarak üretilen temizleyicilerin kullanılması tüm bu işlemlerin daha güvenli, pratik ve hızlı hale gelmesini sağlar.

Highgenic Vegan Aktif Banyo Köpük özel formülü ile kireç, sabun, pas, su gibi zorlu, inatçı leke ve kirleri zahmetsiz ve kolay bir şekilde temizlemene yardımcı olur.

Nazik Ürünler Kullanarak Hasarı Önleyin

Hoş olmayan kirlerin yanı sıra lavabo armatürleri mikrobiyal büyümeye eğilimlidir. Bazı mikrop türleri, yüzey lekeleri ve koku gibi sorunlara neden olma potansiyeline sahip olduklarından, musluklar üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. 

Krom gibi banyo armatürleri kolayca çizilebilir. Sert asitlik derecesine sahip ürünler, ürünün temas ettiği tüm krom veya aynaları çabucak aşındırır. Bu nedenle sert temizleyicilerden, aşındırıcı, keskin temizleme araçlarından kaçınarak banyo armatürlerinin ışıltılı kalmasını sağlayabilirsin. Banyo armatürlerini temizlerken yumuşak süngerler veya temizlik bezleri dışında bir şey kullanmaktan kaçınmalısın.

Banyo armatürlerini düzenli olarak temizlemek ve kuru tutmak, parlak kalmalarını ve tüm banyonuzun ışıl ışıl parlamasını sağlamanın uzun bir yoludur. Daha temiz bir alan yaratmak için günlük olarak yapabileceğin şeyler bulunur: Aynaya sıçrayanları silmek, lavabo ve tezgâhı kuru tutmak,  her iki ila üç günde bir klozet ve musluk kollarını silmek. Banyonun en iyi şekilde görünmesini sağlamak ve banyoda kireç temizliği için tasarlanan ürünler bulunur. Bu uygun ürünler hoş görünümü korurken banyonu temiz tutmanın da bir yoludur.

Armatür Temizliği Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lavabo, musluk, duş başlığı ve daha fazlasını içeren banyo armatürlerinin temiz görünmesi tüm banyonun ilk günkü gibi görünmesini sağlar. Banyo armatürlerini doğru şekilde temizlemek zor değildir. Sadece işi etkili yapmak için uygun araç ve ürünlere sahip olmak gerekir. Genel armatür ve banyoda kireç temizliği ihtiyaçların için özel olarak tasarlanmış temizleyicileri kullanman ve banyonu düzenli olarak temizlemen en önemli noktalar arasında yer alır.

Sert kıllı fırçalar veya aşındırıcı süngerlerle armatürleri ovmaktan kaçınmalısın, çünkü bunlar armatürlerin yüzeyine zarar verebilir. Ürünler, kullanırken daha etkili sonuçlar için birkaç dakika bekletilmeli ve sonrasında çizilmeleri önlemek ve daha ışıltılı bir görünüm için kuru ve yumuşak uygun bir bez yardımı ile silinmelidir.

Banyon ne kadar lüks olursa olsun, temel temizlik adımları sağlanmadığında sana, rahatlatıcı bir alan olarak hissettirmez. Belirli amaçlar için hazırlanan uygun temizlik ürünleri ve düzenli bir temizlik programı, banyonun pırıl pırıl temiz kalmasını sağlamanın anahtarıdır. Banyonun en iyi şekilde görünmesini sağlamak için ihtiyacın olan, doğru temizlik ürünlerine sahip olduğundan emin olman önemlidir.

Banyo Armatürleri Temizlik Ürünleri

Doğru temizlik ürünlerini kullanmak sadece temizlik işlemini senin için kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda banyo armatürlerinin zarar görmemesi için hayati önem taşır. İyi bir armatür temizliği için gerekli olan uygun malzemeler:

HighGenic Aktif Köpük Banyo banyo fayansı, muslukları, lavabo, duş ve WC'lerde oluşan kireç, pas gibi zorlu ve inatçı lekeleri, kirleri pratik bir şekilde temizler. Leke ve kirlerin üzerine püskürtebilir, birkaç saniye bekleyerek temizleyebilirsin. Işıltılı bir görünüm elde etmek için yüzeyi kuru ve yumuşak bir bezle silebilirsin.

HighGenic Silikonlu Temizleyici suyu iterek tozlanmayı geciktirir ve parlaklık verir. Oluşturduğu koruyucu tabaka ile banyoda bulunan cam, mobilya, ankastre, metal yüzeylerde ve pencerelerdeki kirleri temizler ve kirlenmeyi geciktirir. Aynı zamanda araba içi ve dışındaki plastik ve vinil yüzeyleri de temizler ve parlatır. Yağışlar sonucunda ya da temizlik sırasında oluşan damlaların camların yüzeyinden akarak uzaklaşmasını sağlar. Yarı yarıya sulandırılarak silecek suyu olarak kullanılabilir. Kullanımdan önce şişe hafifçe çalkalanmalı ve püskürterek yüzeye uygulanmalıdır. Temiz bir bez yardımı ile yüzey kuruyana kadar silinmelidir.

HighGenic Duşakabin ve Banyo Temizleyici armatür, küvet, duşakabin, klozet, musluk, lavabo ve fayanslarda sıklıkla oluşabilen su, pas ve kireç lekelerini, kirlerini hızlı ve pratik şekilde temizlenmesini sağlar. Mango kokulu hoş parfümü ile banyon güzel kokar. Yüzeyin üzerine püskürterek etkisini göstermesi için birkaç dakika beklemeli ve sonrasında yüzeyi nemli bir sünger veya bezle silerek durulamalısın. Son olarak daha fazla parlaklık elde etmek için yüzeyi kuru bir bez ile silebilirsin.

Banyo armatür temizliği için HighGenic Vegan Aktif Köpük Banyo HighGenic Vegan Silikonlu Temizleyici ve HighGenic Duşakabin ve Banyo Temizleyici kullanabilirsin.

DİĞER YAZILAR TÜM YAZILARI GÖRÜN