ANA SAYFA HIGHGENIC BLOG EVDE PERDE YIKAMANIN PÜF NOKTALARI

EVDE PERDE YIKAMANIN PÜF NOKTALARI

Farklı şekillerde kullanılan perdeler aslında göründüğünden daha fazla kir tutabilir. Pencerelerden gelen tozlar, yemek ve sigara kokusu perdeleri kirleten başlıca unsurlardır. Diğer çamaşırlar kadar sık yıkanmayan perdelerde biriken kirleri standart yıkamayla çıkarmak oldukça güçtür. Tül perde yıkama işleminin hassasiyet gerektirmesi ise temizlik için harcanan süreyi artırır. Bu yazımızda severek kullandığınız perdeleri yıpratmadan nasıl temizleyebileceğinizi ve ütüleyebileceğinizi anlatacağız.

Perdeden Leke Çıkarma ve Tül Perdeden Leke Çıkarma Yöntemleri

Beyaz ve tül perde yıkama konusunun en zorlayıcı kısmı üst taraftaki siyah lekelerdir. Defalarca yıkasanız bile çıkmayan bu lekeler hem yaptığınız temizliği maskeler hem de kötü bir görüntü oluşturur. Ancak lekelerden kurtulmanın etkili ve kolay bir yöntemi vardır. 

HighGenic Fırçalı Leke Çıkarıcı ile siyahlaşmış lekeleri zahmetsizce çıkarabilirsiniz. Perde yıkama işleminden önce üzerindeki fırçayla ürünü kirli bölgeye yediriniz ve etki etmesi için birkaç dakika bekleyiniz. Leke çıkarıcı kurumadan önce perdenizi yıkayınız. 

Temiz perdenizin üzerine ketçap, yağ ve kahve gibi çeşitli içecekler kazara sıçrayabilir. Bazen de makyaj yaparken istemeden de olsa perdeyi boyayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda yeniden perde yıkama yapmak yerine daha pratik bir şekilde lekeleri temizleyebilirsiniz. 

HighGenic Leke Çıkarma Mendili yeni oluşmuş küçük lekeleri renkli ve beyaz perdelerden etkili bir şekilde çıkarmanıza yardımcı olur. Lekeleri çıkarmak emici bezi lekenin arkasına koyun. Ardından leke mendilini kullanarak dıştan içe doğru yavaş hareketlerle lekeyi silin. Gerekli durumlarda mendili ıslatarak tekrar kullanabilirsiniz. İşlemi tamamladıktan sonra temizlediğiniz bölgeyi nemli bir bezle silmeyi unutmayın.

Perde Nasıl Yıkanır, Tül Perde Yıpranmadan Nasıl Yıkanır?

Suya bastırma veya ön yıkama işlemleri perde temizliğini kolaylaştırır. Bu amaçla sirke ve karbonattan faydalanabilirsiniz. Ancak etkili temizlik için aynı işlemleri tekrarlamanız gerekebilir. Görenleri hayran bırakacak beyazlıkta tül perde yıkama işlemi için vegan temizleyicileri tercih ederek kısa sürede etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. 

HighGenic Oxy Active Leke Çıkarıcı perde deterjan ürünü olarak çamaşır makinesinde kullanım ve suda bekletme işlemi için uygundur. Oksijenin gücüyle lekeleri çıkaran Oxy Active’i renkli ve beyaz perde deterjan temizleyicisi olarak kullanabilirsiniz. 

Hem perdelerde hem de evin diğer alanlarında etkili temizlik sunan ürünleri de tercih edebilirsiniz. HighGenic Narsprin Çok Amaçlı Temizleyici ile tül perdeleriniz dahil farklı renkteki çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz. İnatçı lekeler için ön işlem yapabilirsiniz. Normal kirli perdeleriniz içinse perde deterjan temizleyicisi olarak çamaşır makinesine bir miktar Narsprin koymanız yeterlidir.

Temizlik yaparken evinizin her köşesinde faydalanabileceğiniz Narsprin’i tüm yüzeylerde kullanabilirsiniz. Çeşitli mutfak eşyaları dahil evinizdeki her alanın temizliği için yalnızca Narsprin’den faydalanabilirsiniz. HighGenic Narsprin Çok Amaçlı Temizleyici Ekonomik Boy çeşidini tercih ederek bütçenize de katkıda bulunabilirsiniz. 

Perde Ütülemenin Kolay Yolu

Temizliği gösteren yöntemlerden biri de düzgün yapılan perde ütüleme işlemidir. Özellikle tül perde ütüleme işi ayrı bir dikkat ve özen gerektirir. Ütü ayarında yapılan ufak hatalar severek aldığınız perdelerinizin yanmasına ve kullanılamaz duruma gelmesine sebep olabilir. Ütüyü doğru kullansanız dahi büyük boyutlardaki perdeleri düzgün şekilde ütülemek kolay değildir. Perde yıkama ve kurutma işlemine bağlı olarak zorlayıcı kırışıklıklar oluşabilir ancak kırışıklıkları açmanın pratik bir yolu vardır.

HighGenic Ütüleme Sihirbazı kumaşların rengine ve dokunusuna zarar vermeden kırışıklıkları açmanıza yardımcı olur. İz bırakmayan bu sihirli ürünü nemli veya kuru perdelerinizin üstüne sıkın ve zahmetsizce ütüleyin. Üstelik tül perde gibi ütülemesi riskli ürünlerde Ütüleme Sihirbazı’nı kullanarak ütü yapmadan da kırışıklıkları giderebilirsiniz. Bunun için kuru veya nemli perdelerinize Ütüleme Sihirbazı’nı püskürtmeniz ve elinizle esneterek düzeltmeniz yeterlidir.

Perde ütüleme sürenizi oldukça kısaltan bu vegan ürün sayesinde evinize mis gibi kokular yayılır. Dahası dermatolojik olarak test edilen Ütüleme Sihirbazı 5.5 pH’ı ile cildinize de dosttur.

DİĞER YAZILAR TÜM YAZILARI GÖRÜN