ANA SAYFA HIGHGENIC BLOG ZORLU LEKELERİ KOLAYCA ÇIKARMANIN YOLLARI

ZORLU LEKELERİ KOLAYCA ÇIKARMANIN YOLLARI

Günlük hayatta zorlu lekelerle karşılaşmamak neredeyse imkansızdır. Makyaj malzemelerinden yemeklere, kalemlerden içeceklere çevrenizdeki her şey zorlu birer leke adayıdır. Tüm bunlara ilaveten eğer evinizde ya da çevrenizde küçük çocuklar var ise hem lekeler hem de işiniz biraz daha zorlaşır. Neyse ki artık bu zorlu lekelerle mücadelede yalnız değilsiniz. Dilerseniz, etkin temizleme yöntemlerine geçmeden önce, en sık karşılaşan zorlu lekeleri sıralayalım: 

  • Çikolata lekesi
  • Yağ lekesi
  • Kalem lekesi
  • Pas lekesi
  • Çay lekesi
  • Kahve lekesi

Leke çıkarma kimi zaman zorlayıcı ve vakit alan bir iş olsa da, tüm lekelerin hızlı müdahale ile çok daha kolay çıktığını unutmamak gerekir. Özellikle çocuklu evlerde, leke çıkarma için kullanacağınız  yardımcı ürünlerle hem siz daha az yorulursunuz hem de giysileriniz ve eşyalarınız çok daha temiz kalır. 

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

En sık karşılaşılan lekelerden biri olan tükenmez kalem lekesi, korkunç görünür ancak hızlı müdahale edildiğinde oldukça kolay çıkan bir lekedir. Tükenmez kalem lekesi çıkarırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta lekeyi dağıtmamak ve lekeli bölgeye tampon uygulamaktır.

HighGenic Tükenmez ve Keçeli Kalem Leke Çıkarıcı; giysi, kumaş, halı, duvar, koltuk ve laminant yüzeylerde kullanabileceğiniz etkili bir üründür. Tükenmez, fosforlu, keçeli, kurşun kalem, renkli kuru boya, sulu boya, pastel boya, yağlı boya ve metin işaretleyici lekelerini kolayca çıkarır.

Zor Yağ Lekesi Nasıl Çıkar? 

Özellikle küçük çocuklu evlerdeki leke problemlerinden biri de süt, yumurta, bebek maması gibi protein içeren gıdalardan kaynaklanan inatçı lekelerdir. Hemen her öğünde karşılaşabileceğiniz bu zor lekeler, gıda kalıntıları kurumadan işlem yapıldığında çok daha hızlı çıkar. Leke çıkarma işleminden önce, kıyafetlerin üzerinden gıda kalıntılarını almanız daha hızlı ve etkili sonuç almanıza yardımcı olur. 

HighGenic Kan ve Protein Leke Çıkarıcı, küçük çocukların ve bebeklerin kıyafetlerinde de kullanabileceğiniz güvenli ve güçlü formüle sahiptir. Bebek formül sütünden kan lekesine kadar pek çok farklı lekeyi çıkarır. Yoğurt, kaymak, krema gibi süt ürünlerinde de etkilidir. 

Çay Lekesi Nasıl Çıkar? Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Çay ve kahve lekesi, günlük hayatta en sık karşılaştığımız lekelerin başında gelir. Özellikle çocuklu evlerde bu lekelere, sebze ve meyve suyu lekeleri de eklenir. Bu lekeler kurumadan önce işlem yaparsanız çok daha hızlı ve etkili sonuç alırsınız.

HighGenic Çay, Kahve, Meyve-Sebze Leke Çıkarıcı, vişne, domates, havuç, çilek, karadut, pancar, reçel, kırmızı şarap, kakao gibi zorlu lekelerde de etkilidir. Güçlü formülü, kısa sürede sonuç almanızı sağlar ve giysilerinize zarar vermez. 

Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Pas lekesi, anında işlem yapıldığında çıkarması zor bir leke değildir. Buna karşılık kuruduğu zaman inatçılaşır ve lekenin yanı sıra giysilerinizin dokusuna da zarar verir.

HighGenic Pas Leke Çıkarıcı, giysi, kumaş, halı, koltuk, seramik ve fayans yüzeylerde kullanılabilir. Bu uygulamada, tükenmez kalem lekesinde olduğu gibi, lekeyi dağıtmadan çıkarmak önemlidir. 

Hayatın her alanında karşınıza çıkabilecek küçük kazalardan ve aksiliklerden kaynaklanan farklı lekeler, ne kadar dikkat etseniz de mutlaka karşılaşacağınız sorunlar arasındadır. Daha doğrusu arasındaydı. Çünkü artık, HighGenic Leke Doktorum serisi ile lekeleri çıkarmak çocuk oyuncağı olur. 

Siz de bu serinin tüm ürünlerini evinizde bulundurarak, tüm bu zorlu lekelere anında müdahale edebilirsiniz. Böylece eğlenmek ve hayattan keyif almak için daha fazla zamanınız kalır.  HighGenic Leke Doktorum serisiyle inatçı ve güçlü kirleri ve lekeleri çıkarmak oldukça kolay ve pratiktir.

DİĞER YAZILAR TÜM YAZILARI GÖRÜN