ANA SAYFA HIGHGENIC BLOG BANYO DUŞAKABİN TEMİZLİĞİ

BANYO DUŞAKABİN TEMİZLİĞİ

Evinizin kuşkusuz en sık kullanılan alanlarından biri olan duşakabinin düzenli temizliğinin yapılması, genel hijyenin korunmasında oldukça önemli rol oynar. Dar bir yapıya sahip olan duşakabinlerin temizliği camlar, derz araları ve duşakabin aksamları gibi ince detay temizliği gerektirdiğinden zorlayıcı olabilir. Su kullanımının da yoğun olduğu duşakabinde kireç ve su lekelerini temizlemek zaman alıcı ve sıkıcı bir işlemdir. Ancak etkili bir duşakabin temizliği ile kısa zamanda duşakabinin camlarını pırıl pırıl hale getirebilir; yüzey, derzler ve fayansları temizleyebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız duşakabin temizliği ile ilgili ipuçlarına hemen şimdi göz atabilirsiniz. 

Duşakabin Nasıl Temizlenir?

Duşakabin dar bir alana sahiptir. Bu alanlarda solunum sistemine hasar veren kimyasal ürünler kullanırsanız ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Duşakabin için özel olarak tasarlanan temizlik ürünleri ile temizlik yapmak sağlığınızın korunması açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda banyo ve tuvalet gibi bölümler, evin en havasız alanlarıdır. Sürekli kullanıldığı için nemi hapsederek başta kireç olmak üzere kir ve yağ gibi kalıcı lekeler barındırabilir. Ayrıca nem oranının yüksek olması hastalık yapıcı bakteri ve mikropların üremesi için elverişli bir ortam yaratır. Duşakabin temizliği için doğru ve etkili temizlik ürünleri seçerek duşakabin hijyeni sağlayabilir, hem kendi hem de sevdiklerinizin sağlığını koruyabilirsiniz. Doğru temizlik malzemeleri ve yöntemler hem zamandan tasarruf etmenizi hem de duşakabinde dilediğiniz derin ve pırıl pırıl temizliğe kavuşmanızı sağlayabilir. 

Duşakabin Derzleri Nasıl Temizlenir?

Duşakabinde bulunan derz aralarının kir, yağ ve nemden dolayı koyulaşması banyonun estetik görünümüne zarar verdiği gibi bakterilerin üremesi için elverişli bir ortam yaratarak enfeksiyonlara yakalanma riskini de artırır. Derz aralarında kireç birikimine bağlı lekeler doğru bir şekilde temizlenmediğinde derze ve fayanslara zarar verebilir. Duşakabin derzlerini temizlemek için özel olarak tasarlanan temizleyici ürünleri kullanabilirsiniz. Duşakabin kireç temizliği için aşağıdaki ürünleri inceleyebilirsiniz: 

HighGenic Banyo ve Derz Temizleyici: Banyo ve derz temizliği için özel tasarlanan güçlü formülü ile fayans, granit, seramik ve kireçsiz doğal taş aralarındaki inatçı kir, yağ ve kireç lekelerini derinlemesine temizleyen HighGenic Banyo ve Derz Temizleyici, duşakabin hijyeni için eşsiz bir üründür. Banyonun plastik, cam ve metal gibi hemen her bölgesinde sabun, kireç, pas ve kir lekelerini tamamen temizler. 

Duşakabin kireç temizliği için etkili olan ürünü genel banyo temizliği için kirli alana püskürtüp bez ya da süngerle yüzeye yaymanız ve birkaç dakika bekledikten sonra bol su ile durulamanız yeterlidir. Derz araları için ürünün kapağını sprey konumuna getirip derz aralarına püskürtün. Birkaç dakika bekledikten sonra fırça ya da süngerle hafifçe ovalayıp bol su ile durulayın. 

HighGenic Derz Temizleyici: Granit seramikler, rustik döşeme, kireçsiz doğal taş, fayans, karo ve seramik taş aralarındaki kireç ve kir lekelerini etkili bir şekilde temizleyen ürün, derz ve fayanslara zarar vermeyen özel formülü ile dikkat çekicidir. Güçlü formülü ile duşakabin kireç temizliği için etkili olan temizleyicinin kapağını sprey konumuna getirip, yüzeye püskürtün ve birkaç dakika bekletip püskürttüğünüz alanı fırçalayın. Ardından bol su ile durulayın ve fazla suyu silerek alın. 

Duşakabin Cam Temizliği

Duşakabin camları, en çok ve en hızlı kirlenen alanlardır. Düzenli olarak duşakabin cam temizliği yapılmadığında camlarda kireç lekeleri kalıcı hale gelebilir. Camdan su lekesi çıkarma işlemi için özel olarak tasarlanan duşakabin cam temizliği ürünleri kullanmalısınız. Temizleme işleminden sonra camları mutlaka kurulamalısınız. Aksi halde camlarda su lekesi çıkarma zorlaşabilir ve hem duşakabinde kötü bir görünüm hem de mikroplar için elverişli bir ortama zemin hazırlayabilir. Camdan su lekesi çıkarma için çekpas ile fazla suyu çekerek lekelenmenin önüne geçebilirsiniz. 

HighGenic Silikonlu Temizleyici: Duşakabin cam temizliği için etkili olan ürün, anti-statik etkiye sahip özel formülü ile duşakabin camları, metal yüzeyleri ve plastik aksamların tamamında %100 temizlik sağlar. Suyu iten ürün cam yüzeye parlaklık verir ve toz tutmasını önleyerek kirlenmeyi geciktirir. Duşakabin camlarına uygulamadan önce ürünü hafife çalkalayın ve yüzeye püskürtün. Temiz bir bez yardımıyla hafifçe bastırarak dairesel hareketlerle yüzey kurumadan silin. 

HighGenic Sirkelim Lavanta: Organik lavanta yağları ile zenginleştirilen ürün ve HighGenic Sirkelim Limonlu, güçlü bir dezenfektan olan sirke formülü ile etkili bir temizlik sağlar. Cam yüzeylerin temizlenmesinde de tercih edebileceğiniz ürünler boya, petrol türevi ve koruyucu içermez. 

Duşakabin Temizlik Malzemeleri

Duşakabin temizliğinin etkili olabilmesi için duşakabin temizliği için özel olarak tasarlanmış ürünler kullanılmalıdır. İyi bir duşakabin temizliği için temizlik malzemeleri:

HighGenic Duşakabin ve Banyo Temizleyici: Duşakabin ve banyo temizliği için özel olarak tasarlanan ürün, güçlü formülü ile başta kireç ve pas lekeleri olmak üzere kir, yağ, sabun artığı ve su lekelerinin hızlı ve pratik bir şekilde temizlenmesini sağlar. Mango aromalı ürünü temizlemek istediğiniz yüzeye püskürtün ve birkaç dakika bekledikten sonra nemli bir bez ya da sünger ile silin. Ardından bol su ile durulayıp kuru temiz bir bez ile yüzeyi kurulayın. 

HighGenic Aktif Köpük Banyo: Musluk, tuvalet, fayans, duşakabindeki en zorlu ve inatçı pas, kireç ve sabun lekelerini kolayca temizleyen ürün güçlü ve geliştirilmiş formüle sahiptir. Ürünün kapağını sprey konumuna getirin ve kirli yüzeye püskürtüp birkaç dakika bekleyin. Daha sonra bol su ile durulayıp temiz kuru bir bezle kurulayın.

HighGenic Yüzey Temizleyici: Ahşap, parke, mermer, fayans ve seramik yüzeylerde etkili bir temizlik sunan ürün, duşakabin yüzeyinde eşsiz bir parlaklık sağlar. Kendine özgü kokusu ile ortamı ferahlatarak hijyenik kullanım fırsatı sunar. Duşakabin yüzeyi için dilerseniz sulandırarak dilerseniz doğrudan yüzeye uygulayabilirsiniz. 

Duşakabin cam temizliği için HighGenic Silikonlu Temizleyici veya HighGenic Sirkelim kullanabilirsiniz. İnatçı derz lekeleri için ise HighGenic Banyo ve Derz Temizleyici ve HighGenic Derz Temizleyici iyi bir seçimdir. 

DİĞER YAZILAR TÜM YAZILARI GÖRÜN