ANA SAYFA HIGHGENIC BLOG KIYAFETLERDEKİ KIRIŞIKLIKLARI AÇMA VE KOLAY ÜTÜ

KIYAFETLERDEKİ KIRIŞIKLIKLARI AÇMA VE KOLAY ÜTÜ

Kıyafetleri gösteren ve kişinin bakımlı görünmesini sağlayan en önemli faktör, ütüdür. Kırışık bir kıyafet, ne kadar güzel olursa olsun kişiyi paspal ve özensiz gösterir. Kıyafetlerdeki kırışıklıkları açmak, bazen oldukça zor olabilir. Özellikle polyester, keten ve kadife gibi kumaşlar, çamaşır makinesinde yıkandıktan sonra çok daha fazla kırışır ve ütülenmesi zor bir hal alır. 

Kolay ütü yapmak için ipuçları, giysi kırışıklık açma yöntemleri ve nasıl ütüsüz kırışıklık açılır sorusuna cevap için aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz:

  • Zor Kırışıklıklar Ütüyle Nasıl Açılır?
  • HighGenic Ütüleme Sihirbazıyla Kırışıklık Açma
  • Ütüsüz Kırışıklık Açmanın Püf Noktaları
  • Seyahatte Ütüsüz Kırışık Açma

Zor Kırışıklıklar Ütüyle Nasıl Açılır?

Bazı giysileri ütülemekte zorlanabilir ve kırışıklıkları açmak için ekstra efor sarf etmek zorunda kalabilirsiniz. Zor kırışıklıkları açmak ve kolay ütü yapmak için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz:

  • Ütüleme işleminin yapılacağı kıyafetin nemli olması, kırışıklıkların açılmasını kolaylaştırabilir. Giysileri ütülemeden önce üzerine su püskürtebilir ya da ütünün buhar özelliğini kullanabilirsiniz.
  • Gömleklerin omuz kısımlarındaki kırışıklıkları ütüyle açmak için gömleği ütü masanızın köşelerine geçirip omuz kısımlarını ütüleyebilirsiniz.
  • Zor kırışıklıkları açmanın en kolay yollarından biri de ütü masası kullanmaktır. Nefes alabilen özel kumaş dokuları kullanılarak tasarlanan ütü masası örtüleri, ütü buharının kıyafetinize tamamen işlemesini sağlar ve hem kolay ütü yapmanıza hem de kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur.
  • Kıyafetlerinizin kumaş dokusuna uygun sıcaklıkta ütülenmesi, kırışıklıkların açılmasını daha kolay hale getirir. Örneğin pamuklu için ütünüzü pamuklu, sentetik için polyester ayarına getirmeniz gerekir.
  • Giysi kırışıklık açma işlemini kolaylaştırmak için kırışıklık açıcı ütü spreyi kullanabilirsiniz. Bu ürünler, içeriğindeki özel maddeler sayesinde kırışıklıkların daha kolay açılmasını sağlar.

HighGenic Ütüleme Sihirbazı’yla Kırışıklık Açma

HighGenic Ütüleme Sihirbazı, özel formülü sayesinde giysi kırışıklık açma işlemini çok daha kolay ve pratik hale getirir, böylece hem ütü ile hem de ütüsüz kırışıklık açma işlemlerinde güvenle kullanabilirsiniz. Renkli ya da beyaz, hemen her türlü kıyafette güvenle kullanılabilen ürün, çamaşırların kumaş dokusu ve rengine zarar vermeden kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur. İşlem sonrası giysi ve çamaşırlarda herhangi bir iz ya da kalıntı bırakmayan Ütüleme Sihirbazı, sadece kuru temizlemeye uygun viskoz, asetat gibi yapay ipek kumaşlarda kullanılmaz. Dermatolojik testlerden geçirilerek satışa sunulan ürünün pH değeri, 5.5’tir; cilt dokusuna herhangi bir zararı yoktur. Özel formülü sayesinde kendine özgü hoş bir parfüme sahiptir ve 1 şişesi, yaklaşık 65 parça kıyafetin ütülemesinde kullanılabilir.

Ütüsüz Kırışıklık Açmanın Püf Noktaları

Ütü için zamanınızın ve uygun yerin olmadığı durumlarda kırışıklık açıcı ütü spreyi kumaşa sıkmanız yeterli.  Yaklaşık 25 santimetre uzaktan kıyafetinize sıkın ve elinizle hafifçe giysinizi düzleştirin. Kumaşı esneterek kırışıklıkları düz hale getirip askıya asabilirsiniz. Birkaç dakika içinde kıyafetiniz kırışıklıklardan kurtulur ve giyilmeye hazır hale gelir. Keten, pamuk, polyester gibi yıkanabilen tüm doğal kumaş dokusuna sahip kıyafetlerde kullanılabilen ürün, zor kırışıklıklara sahip kumaşlarda ise ütü ile birlikte etkili bir çözüm sunar. Ütülemeyi düşündüğünüz kuru ya da nemli giysinizin üstüne HighGenic kırışıklık açıcı ütü spreyi püskürtün ve ütüleyin. Kolay ütü için ideal bir seçim olan ürün sayesinde zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

Seyahatte Ütüsüz Kırışık Açma

HighGenic Ütüleme Sihirbazı, sadece kuru temizleme yapılan ve viskoz, asetat gibi kumaşlar haricinde bluz, etek, elbise, tişört, pantolon gibi hemen her türlü giyim ürünleri ve yatak örtüsü, masa örtüsü, perde, gibi ev tekstilinde güvenle kullanılabilir. Hem ütü ile hem de ütüsüz kullanılabildiği için oldukça pratiktir. Kıyafetler kullanıldıktan sonra kırışabilir ve tekrar giymek gerektiğinde ütü isteyebilir. HighGenic Ütüleme Sihirbazı sayesinde giysinizi kullanmak istediğinizde ütülemeye gereksinim duymadan giyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, Ütüleme Sihirbazı ile kıyafetinizi spreylemeniz ve kırışıklıklarını açmanızdır. Özellikle sık seyahat eden ve ütü için vakti olmayan ve seyahat ütüsünü yanında taşımak istemeyenler için de etkili bir çözüm sunan ürün, ütüsüz kırışık açma özelliği sayesinde hem zamandan hem de yerden tasarruf etmenizi sağlar. 

Ürünümüzle ilgili ayrıntılı bilgi için HighGenic Ütüleme Sihirbazı’na göz atmayı unutmayın.

İLGİLİ ÜRÜNLER
DİĞER YAZILAR TÜM YAZILARI GÖRÜN