ANA SAYFA HIGHGENIC BLOG VEGAN TEMİZLİK ÜRÜNLERİ NEDİR?

VEGAN TEMİZLİK ÜRÜNLERİ NEDİR?

Hayvansal gıdaları ve diğer tüm hayvansal ürünleri kullanmayı reddeden veganlık, bir yaşam stili olarak her geçen gün daha da tercih ediliyor. Hatta sadece hayvanlar için değil doğanın ve insanların zarar görmemesi konusunda da oldukça özenli bir tavır sergileyen veganlar, doğaya ve diğer tüm canlılara zarar vermeyecek ürünleri kullanmayı ve tüketmeyi tercih ediyor. Veganlar, temizlik ürünlerinde de aynı tavırla cruelty free yani hiçbir canlıya zarar vermeden üretilmiş ürünleri kullanıyor. Özellikle son yıllarda veganların bu beklentilerine kulak vererek üretilmiş, doğal ve çevre dostu ürünlerin sayısı ve çeşitliliği giderek artış gösteriyor. Temizlik beklentisini sonuna kadar karşılayacak güçte olan bu ürünler, artık hiçbir canlıya zarar vermeden de temizliğin mümkün olduğunu işaret ediyor. Vegan olmayan birçok kullanıcı da bu ürünleri tercih ediyor. Veganlık, sadece hayvansal ürünleri yememek değil doğaya, insanlara ve dolayısıyla kendi bedenine de saygılı olmayı gerektiren bir anlayış. Bu düşünceyi anlayabilmiş insanlar vegan olmasa bile doğaya, kendine ve gelecek nesillere saygı için tamamen doğal yollardan üretilen vegan formüllü temizlik ürünlerini kullanıyor.

Bu yazımızda veganların kullandığı temizlik ürünleri hakkındaki bilgileri şu başlıklar altında bulabilirsiniz:

  • Vegan Temizlik Ürünleri Normal Temizlik Ürünleri Kadar Etkili midir?
  • Vegan Çamaşır Suyu Var mı? 
  • HighGenic Vegan Temizlik Ürünleri Ailesi

Vegan Temizlik Ürünleri Normal Temizlik Ürünleri Kadar Etkili midir?

Kimyasal ya da hayvansal katkı maddeleri içermeyen vegan temizlik ürünleri de normal temizlik ürünleri kadar etkili bir temizlik sağlıyor. Paraben, SLES, fosfat gibi kimyasalları kullanmadan, tamamen bitkisel ve organik ürünleri kullanarak hazırlanan vegan ürünler, sağlıklı ve hijyenik bir temizlik vadediyor. Çamaşırdan mutfak temizliğine, banyo ve tuvalet temizliğinden koltuk ve perde temizliğine kadar birçok alanda ihtiyaç duyulan temizliği hijyenik ve derinlemesine yapabilmenizi sağlıyor.

Vegan Temizlik Ürünü Sertifikası Nedir?

Birçok vegan ürünün zararlı madde içermediğine ve hiçbir canlıya zarar verilmediğine dair vegan sertifikası da bulunuyor. Bu sertifikalardan birisi de Ecogarantie Sertifikası. Bu sertifikaya sahip ürünler üretilirken tüketiciye, hayvanlara ve çevreye zarar verilmiyor. Vegan sertifikası, ürünlerin yapım aşamasında hiçbir canlının zarar görmediğinin, ürünün kullanım aşamasında doğaya ve tüketiciye zarar verilmediğinin resmi belgesi olarak sunuluyor. HighGenic ürünlerinin birçoğunun da vegan sertifikası bulunuyor.

Vegan Çamaşır Suyu Var mı? 

Zorlu yağ lekelerini çıkaran, kurumuş yağ artıklarında ve yanık lekelerinde bile etkili olan HighGenic aktif köpük hijyen sihirbazı, vegan çamaşır suyunun en güçlü örneği. Etkili bir temizlik için zararlı kimyasal maddelere gerek olmadığını kanıtlayan aktif köpük çamaşır suyu, ihtiyaç duyulan temizliği sağlıyor. Vegan olmasıyla mutfak, banyo ve çamaşır temizliğinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Sıklıkla tercih edilen HighGenic aktif köpük ailesi banyo temizlik ürünü, kir ve pas lekelerini kolaylıkla temizliyor. Ovalama gerektirmeyecek kadar güçlü bir temizlik sağlayan ürün, hem sağlıklı hem kullanışlı. HighGenic mutfak temizliği için de yağlı ve hatta kurumuş artıkları kolayca temizleyebilecek güce sahip olmasıyla da tercih ediliyor. Sirkenin gücünden yararlanan HighGenic Sirkelim, tüm yüzeylerde etkili ve güvenli bir temizlik deneyimi sunuyor. Lavanta ve limon esanslı olmak üzere iki farklı seçenek sunan Sirkelim ile ihtiyaç duyulan tüm alanlarda güvenle temizlik yapabilirsiniz. 

HighGenic Vegan Temizlik Ürünleri Ailesi

Birçok temizlik ürününde vegan prensiplerini benimseyen HighGenic, neredeyse tüm ürünlerinde canlıları, doğayı ve kullanıcılarını önemsiyor. Farklı temizlik ihtiyaçlarına cevap veren HighGenic vegan ürünler mutfaktan banyoya, genel temizlikten çamaşır temizliğine çok çeşitli alanlarda, rahatlıkla kullanılmaya uygun olacak şekilde hazırlanıyor. Farklı amaçlar için farklı formüllerde üretilen HighGenic ürünleri şunlardır:

HighGenic temizlik ürünleri gelişen ihtiyaçlara göre kullanıcılarına her geçen gün daha da gelişen ve güçlenen bir ürün grubu sunuyor. Vegan ürünler ile siz de sağlıklı ve güçlü temizliği bir arada deneyimleyebilirsiniz. 

İLGİLİ ÜRÜNLER
DİĞER YAZILAR TÜM YAZILARI GÖRÜN