HOME HIGHGENIC BLOG YILBAŞI SONRASI EV TEMİZLİĞİNDE İPUÇLARI

YILBAŞI SONRASI EV TEMİZLİĞİNDE İPUÇLARI

Yılbaşı Gecesi Sonrası Ev Temizliği Hızlandıracak İpuçları Nelerdir?

Yılbaşı gecesi yapılan eğlencenin ardından ev temizliği zor görünebilir. Sana önereceğimiz temizlik tüyoları sayesinde ev temizliği hızlı ve eğlenceli hale gelecek. Sevdiklerinle geçirdiğin muhteşem bir yeni yıl partisini dışarıda harcayacağın masraflar ve evine geri dönmek için bekleyeceğin taksi gibi sorunlar çıkmadan evinde huzurla geçirmek partinin iyi taraflarından yalnızca biridir. 

Ev sahipliğindeki yılbaşı partisi sonrası ev temizliği gözünü korkutmasın. Yılbaşı eğlencesinin ardından pratik ev temizliği için neler yapman gerektiğine değinen bu yazıda şunları okuyacaksın:   

  • Yılbaşı Sofralarında Lekelerin Pratik Temizliği
  • Yılbaşı Gecesi Sonrasına Kalan İnatçı Bulaşık ve Fırın Temizliği
  • Eğlence Sonrası Pratik Ev Temizliği
  • HighGenic Ürünleriyle Temizliği Daha Kolay Hale Getirin

Yılbaşı Sofralarında Lekelerin Pratik Temizliği

Ev temizliği işine lekelenmiş yerlerden ve masa örtüsü gibi lekeli kumaşlardan başlamak iyi bir fikirdir. Kumaş peçeteleri ve masa örtülerini çamaşır makinesine attıktan sonra çıkmasını istediğin lekelerden de korkmana gerek yok. HighGenic Leke Çıkarıcı Spreyi ister lekenin üzerine direkt uygulayarak ister makinede deterjan ile birlikte kullanarak lekelerden kolayca kurtulabilirsin. Daha zorlu lekeler için de Highgenic yanında. Highgenic Leke Doktorum çay, kahve, meyve suyu, havuç, çilek, karadut, pancar, vişne, domates, reçel, kırmızı şarap, kakao, nikotin, meyveli dondurma, şalgam suyu, tentürdiyot, küf, ter, nar, kola, mavi mürekkep, sandık lekelerini kolayca çıkarmada yardımcıdır. Yılbaşı gecesinden kalan sofrayı pratik şekilde temizlemenin yolları şu şekilde sıralanabilir: 

  • Masanın üzerindeki bardak ve tabaklarda kurumuş inatçı kirler var ise sıcak su ile doldurduğun bir kaba bir miktar HighGenic Bulaşık Deterjanı ekleyerek kirleri yumuşatabilirsin
  • Elde yıkamak için ayrılan bulaşıklar dışında kalanları bulaşık makinesine dizdikten sonra masa örtüsü üzerindeki kirleri HighGenic Leke Çıkarıcı Sprey ya da HighGenic Leke Doktorum’dan yardım alarak kolayca temizleyebilirsin. İnatçı lekelerin üzerine uygulayıp birkaç dakika bekledikten sonra lekelerin kolayca çıktığını fark edeceksin.
  • İnatçı ve zor yağlarla kaplanan kumaşları da dert etme, HighGenic’in bunun için özel bir ürünü bulunur. HighGenic Leke Doktorum Zor Yağlar ürünü sayesinde temizlenmesi mümkün görünmeyen is, kurum, motor yağı gibi lekeler bile birkaç dakikada çıkar. Böylece yılbaşı sonrası ev temizliğini tüm ayrıntılarıyla gerçekleştirmiş olursun.

Yılbaşı Gecesi Sonrasına Kalan İnatçı Bulaşık ve Fırın Temizliği

Fırın ve mikrodalga gibi ev aletlerinin temizliği can sıkıcı olabilir. Uzun süre kullanıldıktan sonra içlerinde biriken kurumuş yaş lekeleri oldukça zor çıkar. İnatçı bulaşık ve fırın temizliği için HighGenic ürünleri idealdir. HighGenic Bulaşık Deterjanı nane kokar ve içini ferahlatırken inatçı kirleri de yok eder. HighGenic Aktif Köpük sayesinde ise fırın, fırın tepsisinin yanı sıra

mangal ve teli, yanmış tava, tencere, döküm ocaklarda kalan kurumuş yağları ve aspiratör ve aspiratör filtreleri kolaylıkla temizleyebilirsin. Vegan olan bu temizleyici sadece 5-10 dk içerisinde kurumuş yağ lekelerini söker.

Mikrodalgayı da unutmamalısın. HighGenic Mikrodalga Fırın Temizleyici %98 doğal içeriklidir. Gönül rahatlığı ile kullanabileceğin bu doğal içerikli ürünü fırının iç ve dış yüzeyinde, mutfak

tezgahı gibi gıdaların temas ettiği yerlere uygula. Üstelik içerdiği doğal nane

kokusu sayesinde kötü kokulardan eser bırakmaz.

Eğlence Sonrası Pratik Ev Temizliği

Pratik ev temizliği için misafirler gittikten hemen sonra birkaç küçük işi halletmelisin. Yatmadan önce arta kalan yiyecekleri buzdolabına koymak sana ertesi gün için zaman ve alan kazandırır. Yiyeceklerinin bozulmalarını da böylece engellersin. Dökülmüş içecekler ve lekelenmiş yerler gibi acil konuları düşün. Lekeler kurumadan leke çıkarıcı uygularsan sabah her şey çok daha kolay halledilir. HighGenic Leke Çıkarıcı Sprey bu iş için her zaman yanında olur ve 5 dk içinde lekenin çıkmasını sağlar. Çay, kahve, yemek lekeleri, bebek maması, makyaj, kırmızı meyve suları, sebze suları ve pek çok zorlu görünen lekede etkili olan HighGenic Leke Çıkarıcı’yı renkli ve beyaz kumaşlarda, giysi, gömlek, halı, koltuk, döşeme temizliği, yaka-manşet lekelerinde ve leke çıkarmada güvenli bir şekilde kullanabilirsin. 

Zemindeki dağınıklığı da ortadan kaldırırsan sabah yerleri temizlemek senin için kolaylaşır. En dağınık odadan başlayarak etraftaki dağınıklığı toparlamalısın. Sabah uyandığında ilk iş yerleri süpürmek ve ardından yüzey temizleyici ile silmek olmalı. HighGenic Yüzey Temizleyici’yi seramik, fayans, mermer, parke ve ahşap gibi yüzeylerde rahatlıkla kullanabilirsin. Mis gibi kokusu evi sardığında kendini temizliğe devam etmek için motive olmuş bulman da kaçınılmazdır.

Yılbaşı sonrası ev temizliği için etraftaki dağınıklığı toparladıktan ve yerleri süpürme işlemini bitirdikten sonra bulaşık makinesinin bulaşıkları yıkamak için hazır, temiz ve boş olduğundan emin olmalısın. Bulaşık makinesini doldurduktan sonra geriye kalan küçük parçaları işleri kolaylaştırmak için elde yıkamayı tercih edebilirsin. 

HighGenic Ürünleriyle Temizliği Daha Kolay Hale Getirin

Yılbaşı sonrası ev temizliği sırasında kullanacağın HighGenic ürünleri ve küçük temizlik tüyoları ile pratik bir temizlik yapman oldukça kolaydır. HighGenic profesyonel leke çıkarıcı ürünler sayesinde ev temizliğini kolayca gerçekleştirebilir HighGenic doğal içerikli vegan ürünler ile ise gönül rahatlığıyla temizliğini bitirebilirsin. Aradığın her tür temizlik malzemesini HighGenic ürünleri arasında bulabilir ve temizlik tüyolarının da yardımıyla yeni yıla tertemiz bir başlangıç yapabilirsin.

OTHER ARTICLES SEE ALL ARTICLES