HOME HIGHGENIC BLOG ÖĞRENCİLER İÇİN EKONOMİK EV TEMİZLEME REHBERİ

ÖĞRENCİLER İÇİN EKONOMİK EV TEMİZLEME REHBERİ

Öğrenci evleri denilince akıllara ders çalışmak için sabahlanan geceler, uzun süren çalışma toplantıları, kalabalık ev partileri ve bitmek bilmeyen keyifli sohbetler gelir. Birçok genç için heyecan verici ve öğretici olan bu eğlenceli evler, öğrencilerin hayatına yeni tanışacağı sorumluluklar getirir. Ev partisinin sabahında dağılmış ve kirlenmiş bir ev, sınav haftasının bitiminde evi sarmış notlar, etrafa saçılmış ders kitapları, yemek kutuları, kıyafetler… 

Öğrenciler için temizlik yapmak çoğunlukla yorucu, zaman alan ve pek de bütçe dostu olmayan bir iş olmuştur. Zaman ve bütçeyi ister istemez hayatının merkezine koyan öğrenciler için pratik ev temizliği önerilerimiz ile ayrıca bütçe dostu olmasının yanında içeriği etkili ürünler ile karşınızdayız. Öğrenci evi temizliği tüyoları arıyorsanız, temizlik az zaman almalı, pratik olmalı ve az ürünle temizlik yapılmalı diyorsanız bu yazıyı sizler için hazırladık:

 • Öğrencilere ev temizleme önerileri
 • Bir saatte ev temizliği yapmanın yolları
 • Sadece birkaç ürünle ev temizliği
 • HighGenic’ten cep dostu ekonomik boy ürünler

Öğrencilere ev temizleme önerileri

 • Her gün ev temizliği yapılmasına gerek yok, haftada bir kez ev yüzeysel temizlenmeli, 15 günde bir ise derinlemesine temizlik yapılmalıdır.
 • Temizlik esnasında camların açık olması hem sağlık hem de evin hava alması açısından önemlidir.
 • Banyo ve mutfaklar temizlik sonrası havalandırılmalıdır.
 • Tozlanmayı yavaşlatmak için silikonlu yüzey temizleyiciler kullanılmalıdır bu sayede sehpa ve masalar daha geç tozlanır.
 • Çamaşır ve ütü gibi ev işlerini kolaylaştırmak için çamaşırlar yumuşatıcı ile yıkanabilir böylelikle daha kolay kurur. Ütünün daha az zaman alması için kıyafetler askıda kurutulabilir.
 • Toz alma işlemi yukarıdan aşağıya olacak şekilde yapılmalıdır ki sildiğiniz yerler tekrar kirlenmesin.
 • Temizlik yapılırken farklı deterjanlar birbirine karıştırılmamalıdır, sağlığınız için buna dikkat etmelisiniz.
 • Sadece görünen yerleri silmek yerine koltuk, yatak, dolap atlarını da silerek temizliğin daha uzun süre devam etmesini sağlayabilirsiniz.
 • Evin temiz kalabilmesi her gün ayrılacak birkaç dakika ile evin düzeni ve temizliği kontrol altında tutulmalıdır. Bulaşıkları günlük olarak yıkamak, çöpleri evden çıkarken atmak ve dağınıklıkları hemen yerine koymak işinizi kolaylaştırır.

Bir Saatte Ev Temizliği Yapmanın Yolları

Temizlik her ne kadar saatler süren yorucu bir iş gibi görünse de öğrenci evi temizliği bir saate sığdırılabilir. Bu her ne kadar derin bir temizlik olmasa da öğrenci evlerinin büyük kurtarıcısı olur. Pratik ev temizliği yapmak için öncelikle büyük bir çöp poşeti ile işe başlamalısınız. Etrafta bulunan çöplerin tümünü aynı anda kaldırdığında aslında evin çok da dağınık olmadığını göreceksiniz. Ders kitapları, notlar, bireysel eşyalar kısa bir sürede yerine yerleştirilebilir ardından temizlenmeyi bekleyen bir oda sizi bekler. Fazla eşyalar artık ortadan kalktığına göre yerleri süpürüp ıslak ve deterjanlı bir bezle görünen yüzeylerin tozunu alabilirsiniz. Yerleri silme işleminin ardından temiz ve düzenli bir evin tadını çıkarabilirsiniz.

Sadece Birkaç Ürünle Ev Temizliği

HighGenic ürünleri etkili içerikleri ve kullanım alanı genişliği ile öğrencilerin temizlik korkularını azaltır. Az ürünle temizlik ve pratik ev temizliği kolaylığı sunmasının yanında ekonomik ev temizliği dostudur.

• HighGenic Sirkelim Sirkeli Temizleyici doğal içeriğiyle dikkat çeker. Uzun yıllardır temizlikte kullanılan sirke günlük temiz sırasında yüzeylerin temizlenmesine yardımcı olur. Ayrıca banyo, mutfak ve seramik yüzeylerde de kullanılabildiğinden birçok alanda sizleri hijyenle buluşturur.

 HighGenic Hijyen Sihirbazı içeriğinde çamaşır suyu bulunan, öğrenci evleri ya da başka mekanlarda az ürünle temizlik yapmak isteyenler için idealdir. Formülü yeni geliştirilen HighGenic Hijyen Sihirbazı tüm yüzeylerde güçlü etkisi ile hijyen ve temizlik sağlar. Mutfaklardan, banyolara, gömlek yakalarından en beyaz kıyafetlere değin temizler. Mutfaklarda; tencere, fırın, ocak gibi birçok yüzeyde kullanılabilir. Banyo temizliği içinde oldukça uygundur. Küvet, klozet ve tüm fayanslara kadar her yeri temizler. Çamaşırlardaki kurumuş kirleri, inatçı lekeleri kolaylıkla temizlemesiyle de tek bir ürünün sunabileceği hijyeni sizlere kanıtlar. 

• HighGenic Narsprin Çok Amaçlı temizleyici öğrenci ev temizliği zamanı geldiğinde önemli kurtarıcılarından birisidir. Adından da anlaşılacağı üzere kullanım alanı oldukça geniş bir temizleyicidir. Vegan bir içeriğe sahip olan bu ürün hayvan dostudur. Akla gelebilecek tüm yüzeylerde kullanılabilir. Tüm çamaşır çeşitlerinin temizliğinde hatta banyo, ahşap, parke seramik gibi evlerin her odasında yüzeylere hijyen sağlar. Tabaklardan, tencerelere tüm bulaşıklara hijyen getirdiği gibi ocak ve fırınları da güçlü şekilde temizler.

• HighGenic Silikonlu Temizleyici öğrencilerin ve ebeveynlerin ev temizliği telaşlarına çözüm olur ve tüm isteklere cevap verir. Öğrenci evleri için oldukça uygun olan bu ürün, birden fazla kullanım alanı sunmasından dolayı gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. İçerisinde silikon barındıran bu temizleyici ile evlerde tozlanmanın gecikmesi sağlanabilir. Tüm yüzeyleri rahatlıkla parlatır ve silikon maddesi sayesinde  yüzeyler geç kirlenir. Tam öğrenci evlerine uygun bir üründür.

HighGenic’ten Cep Dostu Ekonomik Boy Ürünler

Öğrenci evi temizliği denince akıllara ilk gelen unsurlardan birinin bütçelere uygun temizleyiciler olduğunu söylemiştik. Ekonomik şekilde temizlik malzemesi temin etmek ve uzun süre kullanmak isteyenler için HighGenic ekonomik boy ürünler ile yanınızdadır. 

Ekonomik boy HighGenic Ahşap Temizleyici, genellikle ahşap yüzeye sahip olan evlerin büyük kurtarıcısı olur. Büyüklüğü, uzun süre kullanım imkânı ve sağladığı hijyen ile öğrenci evlerinin dostudur. Kokusunun hoş olmasının yanında durulanma, kurulama gerektirmez. Böylece zamanınız size kalır.

HighGenic Silikonlu Temizleyici ev ekonomisine dost 2500 ml şişelerde de temin edilebilir. Silikon tozlanmayı zamanını öteler böylece evler daha uzun süre temiz kalır.

HighGenic Narsprin Çok Amaçlı Temizleyici ekonomik boy kullanım alanı çok geniş olan bir üründür. Bu sebeple ekonomik ev temizliği ürünlerinin ayrılmaz parçasıdır. Evin her odasında veya bölümünde kullanmasından dolayı ekonomik boyunun tercih edilmesi ile evler her daim temiz olur. Ekonomik ev temizliği denildiğinde, ekonomik boylar oldukça ideal ve hesaplı bir tercihtir.

OTHER ARTICLES SEE ALL ARTICLES