HOME HIGHGENIC BLOG HOME CLEANING BEFORE MOVING

HOME CLEANING BEFORE MOVING

Yeni bir eve taşınmak, hayatınızda yeni bir pencere açmak demektir. Bu yeni pencereden hayatınıza bakarken artık görecekleriniz, yaşayacaklarınız ve atacağınız adımlar da yeni olacaktır. Bu denli heyecan verici bir deneyime başlarken, hayatınızda açılacak bu yeni pencerenin bir o kadar da temiz ve hijyenik olması gerekir. İşte tam da bu noktada, taşınma öncesi ev temizliğinin nasıl olması gerektiği sorusu gündeme gelir.

Bu yazımızda, taşınacağınız evi, doğru ürünleri seçerek adeta profesyonel temizlik firmaları gibi nasıl temizleyebileceğinizden bahsedeceğiz. Yeni bir eve taşınmadan önce temizlik aşamasında dikkat etmeniz gereken konuları bu yazıda sizin için sıraladık:

 • Taşınmadan önce ev temizliği nasıl yapılır?
 • Ankastre temizleyici
 • Pencereleri kolay temizleme
 • İnşaat sonrası çimento temizliği, derz temizliği
 • Tek ürünle birçok yeri temizleyin

Taşınmadan Önce Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Yeni bir eve taşınmadan önce temizliğin doğru zamanda, doğru ürünlerle ve doğru bir şekilde yapılması büyük önem taşır. Temizlik için en doğru zaman, ev içindeki tüm tadilatlar bittikten ve ustalar gittikten sonraki zaman ile eşyaların yerleşmesinden önceki zaman aralığıdır. 

Böylelikle tüm tadilat bittiği ve eşyalar henüz gelmediği için rahat bir temizleme ortamı elde etmiş olursunuz. Taşınma günü eviniz yeniden bir miktar kirlenecek dahi olsa, büyük temizlik taşınmadan önce gerçekleştiği için, taşındıktan sonra ağır bir temizlik yapmanıza gerek kalmaz.

Taşınma öncesi ev temizliği için şu aşamaları takip etmeniz kolaylık yaratacaktır:

 1. İlk olarak temizlik için ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeleri tedarik edin.
 2. Tadilat yapıldıysa, işe bu süreçten kalma atıkları temizleyerek başlayın.
 3. Evin tüm odalarındaki tozları elektrik süpürgesi ile temizleyin.
 4. Odalardaki camları, ardından da varsa balkonu temizleyin.
 5. Dolapları ve çekmeceleri silin. Temizledikten sonra kurumaları için kapaklarını açık bırakmayı ihmal etmeyin.
 6. Mutfak tezgahı, lavabo ve fayansları temizleyin.
 7. Son olarak banyoya geçtiğinizde önce duşakabin veya küveti, daha sonra lavabo, klozet ve fayansları temizleyin.

 

Ankastre Temizleyici

Yeni evinizin mutfağını tertemiz ve ışıl ışıl bir görünüme kavuşturmak HighGenic ankastre temizleyici ürünleri ile oldukça kolaydır. 

HighGenic Paslanmaz Çelik Yüzey ve Ankastre Temizleyici, mutfağınızdaki buzdolabı, fırın, davlumbaz, ocak, asansör gibi alanları ovmaya bile gerek kalmadan parlatarak çizmeden, iz bırakmadan ışıl ışıl bir görünüm sağlar. Bunun için kirli yüzeye püskürtüp, yumuşak bir bezle silmeniz yeterli olacaktır.

 

Pencereleri Kolay Temizleme

Pencere temizleme zor gibi görünse de, evinizin dışarıya açılan yüzleri olduğu için oldukça önemli bir aşamadır, çünkü temiz bir pencere hem evinizi aydınlatır hem de güzelleştirir. Bu nedenle pencere temizleme için en doğru ürünleri seçmek gerekir.

PVC Pencere ve Plastik Yüzey Temizleyici, pencere temizleme görevinin yanı sıra kapı, duşakabin, aspiratör ve buzdolabının plastik yüzeyleri gibi alanları ovalamanıza gerek bile kalmadan kolaylıkla temizler. Üzerlerinde oluşmuş parmak izi, yağ ve kir kalıntılarını yok ederek, pırıl pırıl yapar.

 

İnşaat Sonrası Çimento Temizliği, Derz Temizliği

İnşaatı yeni tamamlanmış bir eve taşınmak üzereyseniz, zorlu bir temizlik süreci sizi bekler. İnşaat sırasında cam ve pimapen yüzeylerin üzerine sıçrayan çimento, hızlı bir şekilde kuruyarak betona dönüşür. Çimento kalıntısı temizleme oldukça zordur. Pek çok temizlik maddesi, çimento kalıntısı temizleme işlemini yeterince başaramadığı için kazıma yöntemine başvurmayı düşünebilirsiniz. Ancak bu yöntem, camlarınıza ve pimapene zarar verecektir. Öyleyse çimento kalıntısı temizleme aşaması için doğru ürün hangisidir? 

HighGenic Çimento Temizleyici, derinlemesine bir temizlik sunarak, yıllanmış çimento kalıntılarını bile hızlı, kolay ve iz bırakmadan temizler. 

İnşaat sonrasında karşılaşabileceğiniz bir diğer manzara ise fayanslarınız üzerindeki derz lekeleri olabilir. Neyse ki fayanslarınıza zarar vermeden derz temizleme işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. 

HighGenic Derz Temizleyici, derz ve fayanslarınıza zarar vermeden inatçı inşaat kalıntıları ile başa çıkmanızı sağlar. Özel formülü sayesinde derz temizleme aşamasında güçlü bir performans sergiler. 

Banyo ve Derz Temizleyici, derz temizleme görevinin yanı sıra, banyonuzdaki lavabo, klozet, duşakabin, küvet ve armatür gibi alanlarda oluşmuş kireç, pas ve sabun artıklarını da temizler. 

Endüstriyel Derz Temizleyici ise, fayans, seramik, karolar ve kireçsiz tabii taş aralarında meydana gelen her türlü zorlu lekeyi çıkararak tertemiz bir ortam sunar. 

Tek Ürünle Birçok Yeri Temizleyin

Yeni bir eve taşınmadan önce temizlik aşamasında çok amaçlı bir temizleyicinin de yanınızda olması yararınıza olacaktır. 

Narsprin Ekonomik Boy, çamaşırlarınızdan döşemelerinize, bulaşıklardan yüzeylere kadar evinizin her alanında yardımcınız olacak çok amaçlı bir temizleyicidir. Tek bir ürünle tepeden tırnağa bir temizlik sunan bu ürün, 5 litrelik ekonomik boyu ile evinizin her köşesinde mucizeler yaratır.

Siz de yeni ve tertemiz bir başlangıç yaparken, zorlandığınız her an yanınızda olacak güvenilir bir temizleyici arıyorsanız, HighGenic ürün yelpazesi içinde aradığınızı bulabilirsiniz. Yeni evinize tertemiz, ışıl ışıl ve HighGenic bir ‘merhaba’ demek için ürünlerimizi incelemeyi unutmayın.

OTHER ARTICLES SEE ALL ARTICLES