HOME HIGHGENIC BLOG OVEN CLEANING AND COOK CLEANING TIPS

OVEN CLEANING AND COOK CLEANING TIPS

Leziz yemekleri pişirirken istemeden de olsa etrafı kirletebilirsiniz. Özellikle pişirme alanlarının temizliği çoğu zaman ertelenir. Gün geçtikçe biriken, ısıyla iyice yapışan yemek lekeleri aspiratör, fırın ve ocak temizliği işini daha da zorlaştırır.

İçerisinde yemek pişirdiğiniz fırın gibi altında gıda hazırladığınız aspiratörün temizliği de sağlık ve hijyen açısından oldukça önemlidir. Mutfağınızda hijyen sağlamanın baş unsurlarından pişirme alanlarının temizliğini püf noktalarıyla 5 başlık altında sizler için derledik. 

  • Fırın temizliği nasıl yapılır?
  • Kolay ocak temizliği
  • Aspiratör nasıl temizlenir?
  • Doğal fırın temizleyici
  • Mikrodalga temizliği nasıl yapılır?

Fırın Temizliği Nasıl Yapılır?

Ankastre fırın temizliği beklemiş lekelerden dolayı oldukça zorlayıcıdır. 

HighGenic Güçlü Yağ Çözücü kolay fırın temizliği yapmanıza yardımcı olur. Fırın temizliği için kirli yüzeye yağ çözücüyü püskürtün. Kolay fırın temizliği sunan formülün etki etmesi için bir müddet bekleyin.

Ankastre fırın temizliği amacıyla vegan HighGenic ürünlerinden de yararlanabilirsiniz. 

HighGenic Aktif Köpük yüzeye tutunan formülüyle kolay fırın temizliği sağlar. Fırının dibine kadar ulaşan köpük formu tortu bırakmadan kolayca ankastre fırın temizliği yapmanıza yardımcı olur.

Fırın temizliği yaparken size fayda sağlayacak bazı püf noktalar:

  • Her kullanımdan sonra fırını temizleyin.
  • Temizlikten önce sıcak fırına bir kapla su koyarak lekeleri yumuşatın.
  • Sulu yemek yaparken altına boş bir tepsi koyarak fırının temiz kalmasını sağlayın.

 

Kolay Ocak Temizliği

Modern mutfaklarda kullanılan ankastre ve cam ocak temizliği ekstra özen gerektirir. Çizilmeye karşı hassas olan bu ocaklarda uygun malzemelerin kullanılması önemlidir. 

HighGenic Fırın, Ocak, Mangal, Aspiratör Temizleyici Sprey ovalamanıza gerek olmadan etkili temizlik yapabilmenizi sağlar. Köpük formundaki ürünü yanmış ve kurumuş yemek artıklarını tamamen kaplayacak şekilde püskürtün. Etki etmesi için bir süre bekleyin ardından bir bezle kiri yüzeyden uzaklaştırın.

Ankastre ve cam ocak temizliği için farklı HighGenic ürünlerinden de faydalanabilirsiniz. HighGenic Güçlü Yağ Çözücüile zorlu yağ lekelerini kolayca uzaklaştırabilirsiniz. Direkt lekenin üzerine ürünü uyguladıktan sonra silerek temizleyebilirsiniz. 

Aspiratör Nasıl Temizlenir?

Yağla kaplı bir aspiratör filtresi emiş gücünü kaybeder ayrıca kirli bir aspiratör altında yemek pişirmek hijyenik değildir. Aspiratör temizliği periyodu hangi sıklıkla yemek yaptığınızla ilgilidir. Ancak filtrelerin en az 6 ayda bir temizlenmesi önerilir.

Şekil olarak aspiratör, temizliği güç hale getiren dar alanlara sahiptir. 

HighGenic Aktif Köpük Fırın, Ocak, Mangal, Aspiratör Temizleyici köpük formuyla aspiratör temizliği yaparken ulaşılması güç bölgelere kolayca nüfuz eder. Aspiratör filtreleri ve yüzeyinde biriken yağları ekstra güç ve zaman harcamanıza gerek kalmadan temizlemenize yardımcı olur. Aspiratör temizliği için geliştirilen HighGenic ürünleri kullanarak tek seferde etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Doğal Fırın Temizleyici

Doğal fırın temizliği için en çok tercih edilen ürünler karbonat ve sirkedir. Hafif kirli yüzeylerde daha etkili olan bu yöntemde ilk olarak tüm lekeler karbonatla kaplanır. Karbonatın üzerine bolca sirke püskürtülür ve etki etmesi için beklenir. 

Doğal fırın temizliği için sirke kullandığınızda mutfağınızdan evinize pek de hoş olmayan bir sirke kokusu yayılabilir. Sirkenin yağa etki etmesi için biraz zaman gerektiğinden, bu koku bir süre evinize hakim olur. Ayrıca yapısı gereği karbonat tortu da bırakabilir. 

Doğal fırın temizliği amacıyla kullanımı daha keyifli ve kolay HighGenic ürünlerini tercih edebilirsiniz. 

HighGenic Sirkelim – Vegan Sirkeli Temizleyici sirke ve karbonatın gücüne sahip doğal bir temizleyicidir. Üstelik içeriğindeki organik lavanta yağları temizlik sırasında evinize hoş kokular yayar.

Mikrodalga Temizliği Nasıl Yapılır?

Mikrodalga fırınlar mutfakta geçirdiğiniz zamanı verimli hale getiren pratik ürünlerdir. Kullanıma bağlı olarak fırın içine çeşitli yiyecek maddeleri sıçrayabilir veya dökülebilir. Mikrodalga temizliği hijyenik sofralar için önemlidir. Farklı HighGenic ürünleri ile mikrodalga fırınların temizliğini oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

HighGenic’in mikrodalgalar için özel olarak geliştirdiği formülüyle ise mikrodalga temizliği çok daha pratik ve hijyenik.

HighGenic Mikrodalga Fırın Temizleyici etkili ve pratik kullanım özelliklerinin yanı sıra %97 doğal içerikli formüle sahiptir. İç ve dış mikrodalga temizliği için kullanabileceğiniz bu vegan ürün yemek lekelerini ve parmak izlerini temizler. İçerisindeki nane parfümü sayesinde kötü kokuları arındırır. Formülündeki hindistan cevizi özleri doğal ve etkili mikrodalga temizliği için yardımcı olur.

OTHER ARTICLES SEE ALL ARTICLES