HOME HIGHGENIC BLOG BACK TO SCHOOL PREPARATIONS AT HOME

BACK TO SCHOOL PREPARATIONS AT HOME

Tıpkı her sonun yeni bir başlangıca açılması gibi, tatil sezonunun sona ermesi de, okul hazırlıklarının başlaması anlamına gelir. Okula dönüş hazırlıkları deyince, ilk olarak akla alışveriş yapmak gelir. Kalemlerden defterlere, okul çantasından üniformaya kadar pek çok ürün raflardaki yerlerini süsler. Eğer çocuğunuz yeni bir okula başlıyor ise, okul seçimi ve kayıt dönemi de oldukça detaylı bir araştırma ve karar süreci gerektiren zorlu bir aşamadır. 

Ancak kayıt ve alışveriş, okula dönüş hazırlığının sadece bir bölümüdür. Buna ek olarak, evde de yapılması gereken birtakım hazırlıklar vardır. Bu yazımızda, okula dönüş öncesi evde yapılması gereken hazırlıkları tek tek ele alacağız.

Okul Kıyafetlerindeki Lekeler Nasıl Çıkar?

Okul, çocukların hem yeni bilgiler ile donatıldıkları hem de tenefüslerde arkadaşları ile keyifli vakit geçirdikleri bir alan oluşturur. Bu da onları lekelere açık bir hale getirir. Resim derslerinde kullandıkları boyalar, tükenmez kalemler ya da beden eğitimi derslerinde yaptıkları aktiviteler, teneffüslerde arkadaşları ile oynadıkları oyunlar, bunlardan sadece birkaçıdır. Bu zor lekeleri çıkarma her zaman kolay olmaz. Peki, okul kıyafetlerinde oluşan bu zor lekeleri çıkarma için ne yapmak gerekir?

HighGenic Tükenmez Kalem Leke Çıkarıcı, çocuğunuzun üniformasında bulunan zor lekeleri çıkarmak için üretilmiştir. Sadece üniformalar için değil, her türlü giysi, kumaş, koltuk yüzeyi, halı ve hatta duvar üzerindeki tükenmez kalem, renkli kuru boya, pastel boya, sulu boya, fosforlu kalem, keçeli kalem, yağlı boya, kurşun kalem ve metin işaretleyici lekelerini de kolaylıkla temizler.

Bunun için tek yapmanız gereken, derin ve küçük bir kap içerisine lekeli bölgeyi yerleştirmek ve üzerine ürünü dökerek 5-10 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile çitileyerek yıkamaktır.

Zor Yağlar Leke Çıkarıcı, yağ bazlı zorlu lekelerin temizlenmesinde en büyük yardımcınız olacaktır. 

Yapıştırıcı, Sakız, Zift, Mum Leke Çıkarıcı ise, çocuklarınızın resim derslerinde kullandıkları yapıştırıcı, solvent içeren tutkal, uhu, plastik boya, tipp-ex ve etiket yapışkanları lekelerini çıkarmak için birebirdir.

Önlük Nasıl Ütülenir, Üniforma Nasıl Ütülenir?

Okul önlük ve üniformaları, çocuklarınızın en sık ve kolay lekelediği kıyafetlerinin başında gelir. Haftanın 5 günü giydikleri bu kıyafetleri yıkamak ve ütülemek için ayrı bir özen ve organizasyon gerekir. Önlük ve üniforma ütüleme kolay gibi görünse de, dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları vardır. Önlük ve üniforma ütüleme sırasında dikkat etmeniz gereken bu püf noktalarını sizler için sıraladık:

  • Okul üniformalarının koyu renklerdeki sentetik kumaşlardan yapılmasının en önemli sebebi, lekeleri gizlemektir. Ancak bu durum kolaylık sağlıyormuş gibi görünse de, üniforma ütüleme sırasında yapılan küçük bir hata kumaşın parlamasına sebep olabilir. Bu nedenle ütülerken, giysileri ters çevirmeyi ihmal etmeyin.
  • Çocuğunuzun okul gömleklerine ve polo yaka tişörtlerine kolay ütüleme yapmanın yolu, boyun etrafından başlamaktan geçer. Ütülemeye boyun ve yaka bölgesinden başlamak, size hem zaman kazandıracaktır hem de etkili bir sonuç verecektir.
  • Tüm giysileri aynı sıcaklıkta ütülemeye dikkat edin. Aynı sıcaklıkta ütülemek, ütünüzün istenen sıcaklık ayarına ulaşmasını beklemenizin önüne geçerek, size hız kazandıracaktır. 
  • Önlük ve üniformalar üzerindeki kırışıklıkları kolay ütüleme için buharlı bir ütü kullanabilirsiniz. Buhar, doku üzerine etkili bir şekilde nüfuz ederek, size kolay ütüleme imkanı sağlayacaktır.

Ütü yapmayı sevmiyor iseniz, size güzel bir haberimiz var: 

Ütüleme Sihirbazı, ütü yapmanızı gerektirmez. Kumaşın üzerine sıkıp sadece elinizle düzelterek, kıyafetlerinize ütülü bir görünüm kazandırabilirsiniz. Yıkanabilen tüm doğal elyaflı giysilerinizde ve kumaşlarınızda kullanabileceğiniz bu ürün sayesinde, ütü yapacağınız zamanlar size kalır.

Bilgisayar Ekranı Temizleme, Tablet Temizleme Nasıl Yapılır?

Kirli bir tablet ve bilgisayar ekranı, ödev ve araştırma yaptıkları sırada çocuklarınızın motivasyonlarını düşürücü bir etki gösterebilir. Tablet ve bilgisayar ekranı silme işlemi sonrasında tertemiz bir ekran ile ödev yapmak onların şevkini de yükseltecektir.

Tablet ve bilgisayar ekranı silme sırasında şu aşamalara dikkat etmenizi öneririz:

  • Ekran temizleyici kullanmadan önce, cihazınızı en az 10 dakika kadar kapalı tutarak soğumasını bekleyin.
  • Ekran temizleyici kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus ise, cihazınızın o sırada şarjda olmamasıdır. Cihazınızın bu sırada herhangi bir bağlantısının olmamasına dikkat edin.
  • Bilgisayar ekranı silme sırasında ıslak mendil, aseton, kolonya gibi maddeleri kullanmaktan kaçının.

HighGenic Ekran Temizleyici, özel formülü sayesinde tablet, laptop ve masaüstü bilgisayar ekranları gibi hassas yüzeyleri çizmeden ve iz bırakmadan temizler. Yeniden tozlanmasını geciktirerek, uzun ömürlü bir koruma sağlar. 

Çocuklarınızı tertemiz ve pırıl pırıl bir şekilde okula göndermek ve evinizde de bu hijyeni ve temizliği korumak için gönül rahatlığı ile HighGenic ürünlerini kullanabilirsiniz.

OTHER ARTICLES SEE ALL ARTICLES