HOME HIGHGENIC BLOG EVİM ÇOK TOZLANIYOR NE YAPMALIYIM?

EVİM ÇOK TOZLANIYOR NE YAPMALIYIM?

Evin sürekli tozlanması, şehirleşme ile beraber kirlilik de arttığı için son yıllarda herkes için maalesef büyük bir sorun haline geldi. Artan araç sayısı, betonlaşma ve çoğalan eşyalar tozun daha sık görülmesinde en önemli unsurlar arasında yer alıyor. Özellikle şehir içinde ve yola yakın konumda yaşıyorsanız her pencereyi açtığınızda içeri hava ile beraber bolca toz da girmesinden rahatsız olabilirsiniz. Toz görüntü kirliliği yaratmasının yanı sıra hijyen ve insan sağlığı açısından da zararlıdır. 

Sürekli ve aşırı toza maruz kalmak alerji ve astım gibi rahatsızlığı bulunan kişiler için tehlikelidir. Çocukların aşırı toz içinde olması küçük yaştan itibaren alerji ve nefes problemi yaşamalarına neden olabilir. Maruz kalınan doza ve kişinin hassasiyetine göre hapşırık, göz yaşarması, nefes zorluğu, solunum yollarının tıkanması ve kaşıntı gibi belirtiler olabilir. Akciğerde bulunan hava keseciklerine yapışan tozlar vücut salgıları ile atılmak zorunda olduğundan balgam, öksürük de sık rastlanan bulgulardandır. Gözle görülen sinek ve örümcek gibi böceklerin yanı sıra çıplak gözle algılanmayan mite kümeleri de tozdan beslenir. Yazıyı okumaya devam ederek evin hızlı tozlanmaması için uygulayacağınız ipuçları ve önerileri öğrenebilirsiniz.

Toz Nasıl Alınır?

  • Evin sürekli tozlanmasını önlemek için doğru temizlik ürünleri kullanmalısınız.
  • Toz temizleme işleminde ilk etapta kuru bez kullanılmamalıdır. Kuru bez tozun havalanmasına ve bir süre sonra yüzeye geri konmasına neden olur.
  • Toz temizleyici olarak tercihiniz tüy bırakmayan, yüzeyde akışkanlığı ile kolaylık sağlayan ve partikülleri kendine çeken mikrofiber bez olmalıdır.
  • İki adet bez kullanmak en idealidir. İlk aşamada nemli bez ile tozdan arındırma, ikinci aşamada kurutma ve parlatma yapılır.

Evdeki Tozlardan Kurtulmanın Püf Noktaları

  • Kısa sürede geri gelmemesi için toz nasıl önlenir ve nasıl temizlenir bilmek önemlidir. Tozlardan tamamen kurtulmanızı sağlayan püf noktaları bilmek başarının ilk adımıdır.
  • Toz temizleme işleminde her daim havaya karışma ihtimali göze alınarak yukarıdan, aşağı doğru sıralama izlenir.
  • Mümkün olan her alanda zemin ve el süpürgesi kullanmalısınız. Eski tip süpürgeler tozu havaya kaldırırken, elektrikli olanlar içine çekerek havayı temizler.
  • Örtüler sık sık değiştirilmeli, mümkün olan her gün toz alınmalıdır. Uzun süre toza maruz bırakmak temizleme işlemini zorlaştırır.
  • Elektrikli süpürge ile döşeme ve perde tozunu alabilir, yıkama sıklığını azaltarak tozlanmayı engelleyebilirsiniz.

HighGenic ile Yüzey Kirlenmesini Geciktirin

HighGenic Silikonlu Temizleyici kullanarak evde sürekli oluşan toz nasıl önlenir? Üstün toz temizleyici performansı sayesinde sürekli temizlik yapmaktan kurtulmanız mümkün. Silikonlu formülü sayesinde kullanılan yüzey üzerinde koruyucu bir katman oluşturur. Kirlenme ve tozlanmayı geciktirmek ile kalmaz, kolay silinebilir olmasını sağlar. Anti-statik etkili özel formülü sayesinde ürün tozların yüzeye yapışmasını engeller. Statik elektriğin gücünü kullanarak havadaki tozu iter ve temizlik yapma süresini kısaltır. Sık sık toz ve kir temizlemek zorunda olmadığınız için kendinize ayırdığınız vakit artar. Ev ve araç içinde güvenle kullanabilir, ulaşılması zor alanlarda oluşan tozları uzun süre engelleyebilirsiniz. Yüzeyi uzun süre temiz tutmakla kalmaz, doğal bir parlaklık vererek eşyaların yeni gibi görünmesini sağlar.

Yüzeyler Daha Uzun Süre Tozsuz ve Temiz

HighGenic Silikonlu Temizleyici evin sürekli tozlanması sorununu çözmekle kalmaz, birçok farklı avantaja sahiptir. Temizliği uzun süre koruyan yenilik, vegan formülü sayesinde çocuklu ve evcil hayvan bulunan evlerde de güvenle kullanılır. Toz temizleme işleminin yanı sıra çok yönlü kullanımı ile hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelir. Banyo ve mutfak armatürlerinde, fayanslarında kullanarak kireç ve pas oluşumunu engelleyebilirsiniz. Koruyucu katmanı sayesinde yüzeyleri uzun süre temiz ve parlak tutmaya yardımcı olur. Mobilya ahşaplarına, plastik ve vinil yüzeylere uygundur. Araç içi temizliğin yanı sıra cam temizleme suyuna karıştırmaya da uygundur.

OTHER ARTICLES SEE ALL ARTICLES